SANOK: Pijany kierowca uciekał przed policjantami

21-11-2012

SANOK. Policjanci podejrzewając, że kierujący samochodem audi może być nietrzeźwy, chcieli uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jednak gdy usiłowali zatrzymać pojazd, kierujący wyskoczył z samochodu i uciekał pieszo.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.

W poniedziałek przed godz. 14, kierujący samochodem audi jadąc ul. Przemyską w Sanoku nie potrafił zapanować nad swoim pojazdem, wjechał w krawężnik, a wycofując na środku skrzyżowania prawie doprowadził do zderzenia z innymi jadącymi samochodami. Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, jednak ten pospiesznie odjechał. W pewnym momencie kierujący zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach pościgu został przez policjantów zatrzymany.

Kierowcą audi okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. 51-latek został zbadany pod kątem trzeźwości. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Wczoraj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego czynu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP SANOK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.