Większy kontrakt dla szpitala!

SANOK / PODKARPACIE. Dobra wiadomość dla pacjentów. Przyszłoroczny kontrakt sanockiego szpitala będzie o 1.8 mln zł wyższy niż ten na 2012 rok. Udało się też wynegocjować zapłatę wyższych nadwykonań.


Dostaniemy zwrot na poziomie 63%. To najlepszy wynik w województwie – cieszy się starosta sanocki Sebastian Niżnik, który wraz z dyrektorem sanockiego szpitala są częstymi gośćmi u szefowej podkarpackiego oddziału NFZ. – Podczas ostatnich spotkań udało się zwiększyć kontrakt na kardiologię o 200 tys zł, na naczyniówkę o 500 tys zł, a na ortopedię o 100% w stosunku do roku poprzedniego, łącznie dostaniemy więcej o 1.8 mln zł – dodaje starosta.

Mimo tych pomyślnych informacji, sanocki szpital wciąż ma problem z dwoma oddziałami, które mieszczą się w starym budynku przy ulicy Konarskiego. Projekt przeniesienia neurologii i laryngologii, który składano do programu współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, nie został zakwalifikowany do dofinansowania. Teraz władze powiatu wraz z dyrekcją szpitala szukają sposobu na rozwiązanie problemu.


nadesłano: Starostwo Powiatowe

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."