SANOK: Wzrost zgłoszeń dotyczących przywłaszczenia mienia

05-09-2012

POWIAT SANOCKI. Coraz częściej do komendy Policji w Sanoku wpływają zgłoszenia odnośnie przywłaszczeń cudzego mienia. Zawiadomienia dotyczą głównie telefonów komórkowych, torebek, portfeli. Właściciele nieprawidłowo zabezpieczają swoje rzeczy, gubią, bądź pozostawiają na chwilę bez nadzoru.

 

Niestety bardzo często znalazca traktuje je jako swoją własność.

W ostatnim czasie na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku można zauważyć wzrost zgłoszeń dotyczących przywłaszczenia mienia. Pokrzywdzeni przychodzą do jednostki Policji i zawiadamiają o tym, że swoją rzecz zgubili lub pozostawili na chwilę bez opieki. Tłumaczą „zostawiłem telefon w barze na stoliku i wyszedłem, a gdy wróciłem telefonu już nie było”, „położyłem portfel na dachu samochodu i odjechałem, a gdy się zorientowałem i przeszukałem wszystkie miejsca, w których byłem nie znalazłem swojej własności”, „miałem klucze w kieszeni, ale gdy biegłem musiały mi wypaść, nie mogę ich znaleźć”. Przywłaszczane są najczęściej telefony komórkowe, portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami, klucze, a nawet torebki.

Policja apeluje aby dobrze zabezpieczać swoje rzeczy osobiste. Żeby uniknąć stania się ofiarą przestępstwa trzeba przede wszystkim zawsze trzymać przy sobie telefony komórkowe, klucze i inne drobne przedmioty. Właściciel musi je zabezpieczyć w taki sposób aby wykluczyć ich zgubienie. Nie należy pozostawiac cennych przedmiotów w przypadkowych miejscach, bez nadzoru.

Jeśli jednak zorientujemy się, że pozostawiliśmy swoje rzeczy w jakimś miejscu i po przeszukaniu tego miejsca nie znajdujemy utraconego przedmiotu, wówczas należy niezwłocznie zgłosić ten fakt w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, lub pod nr tel. 997.

źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.