Sędziowie siatkówki z Sanoka wicemistrzami Polski!

04-06-2012

SIATKÓWKA. Reprezentacja województwa podkarpackiego zdobyła srebrny medal podczas IV Mistrzostw Polski Sędziów Piłki Siatkowej, które odbyły się w Wieliczce. Mocnym punktem zespołu byli sanoczanie, którzy w przeszłości bądź obecnie występują w TSV Sanok.

Podkarpacie broniło zdobytego rok temu (Ostrowiec Świętokrzyski) tytułu mistrza Polski. Tym razem, nasza drużyna zajęła 2. miejsce, a lepsi okazali tylko sędziowie-siatkarze z województwa dolnośląskiego. Warto dodać, że w poprzedniej edycji turnieju (2011) to właśnie ekipa z Wrocławia i okolic przegrała z Podkarpaciem w finale.

W zawodach wzięło udział 18 drużyn. Oprócz 16 reprezentacji poszczególnych województw, do walki włączyli się Słowacy oraz drugi zespół gospodarzy, Małopolskie II.

Jeśli chodzi o siatkarskie zmagania sędziów w Polsce, Podkarpacie należy do ścisłej czołówki. Oprócz pierwszej odsłony mistrzostw (reprezentacja naszego województwa nie brała udziału), nasi arbitrzy zajmowali wysokie lokaty:

- 2010 Głuchołazy (opolskie) – 2. miejsce
– 2011 Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie) – 1. miejsce
– 2012 Wieliczka (małopolskie) – 2. miejsce

W 2013 roku rywalizacja przeniesie się do Wrocławia.

Sędziowie z naszego miasta stanowią najsilniejszą grupę w składzie zespołu Podkarpacia. Oprócz sanockiej „czwórki” skład tworzą reprezentanci miast: Mielec (2), Rzeszów (2), Strzyżów, Jasło.

Miejsca na podium:

1. Dolnośląskie
2. Podkarpackie
3. Małopolskie I

Sanoczanie w reprezentacji województwa Podkarpackiego, od lewej: Maciej Kondyjowski, Bartosz Serwatko, Tomasz Sokołowski, Grzegorz Wolanin.

Foto: maciax

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.