„Sprzątanie świata” akcja z udziałem osadzonych z sanockiego aresztu

SANOK. „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę” Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”, w której uczestniczyli sanoccy więźniowie.

Po raz kolejny, w sumie piąty, w akcję sprzątania terenu Sanoka aktywnie włączyli się skazani z sanockiego więzienia. Oprócz segregowania śmieci w celach mieszkalnych, w tegorocznej akcji udział wzięło 5 skazanych, którzy zbierali śmieci na błoniach w okolicach Sanu.


Skazani zbierali śmieci w ramach zajęć kulturalno – oświatowych przez 5 godzin. W tym czasie zapełnionych zostało 15 dużych worków. Teren do sprzątania został ustalony we współpracy z Urzędem Miasta Sanoka, który  dostarczył do zakładu worki na śmieci oraz rękawiczki, jak też materiały dotyczące promowania akcji w postaci folderów, plakatów i gazet.

Źródło: sw.gov.pl

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."