Starostwo sfinansowało pobyt ukraińskim pianistom

31-01-2012

SANOK. Dwoje ukraińskich pianistów gości w Sanoku na zaproszenie starostwa powiatowego. Artyści biorą udział w Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady Bez Granic”. To już siódma edycja imprezy, która potrwa do szóstego lutego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być tutaj i brać udział w Forum. Mamy ciekawe warsztaty prowadzone przez wybitnych pianistów. Podczas tych spotkań wiele się uczymy i ćwiczymy – mówi Margerita Matrosova pianistka z dalekiej Odessy.

Razem ze swoim kolegą Oleksandrem Gromovojem są w Sanoku po raz pierwszy.
- Podoba nam się to miasto, a jeszcze bardziej jesteśmy zachwyceni Forum Pianistycznym. To dla nas duże wydarzenie, że możemy zagrać przed zagraniczną publicznością – mówi Oleksander.

Na co dzień Margerita i Oleksander pracują w Instytucie Muzyki w Odessie. Dają też koncerty w miejscowej katedrze gdzie organistką jest siostra Jolanta, zakonnica z Sanoka.

- To właśnie przez nią dowiedziałem się, że w Odessie jest para bardzo zdolnych muzyków, których nie stać na przyjazd i udział w Forum. Jako powiat postanowiliśmy im pomóc – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” jest projektem unikatowym. Łączy w sobie pełen zakres wiedzy potrzebnej młodemu muzykowi: od teorii po praktykę muzyczną, od wiedzy po metody ćwiczenia, od zajęć zdrowotno-rehabilitacyjnych po zajęcia z promocji i podstaw znajomości świata biznesu.

Program MFP obejmuje część festiwalowo-koncertową oraz część edukacyjną z naciskiem na rozwój wiedzy mało dostępnej w polskim szkolnictwie muzycznym. Wiedza o zdrowiu muzyka, właściwej postawie i sposobach rehabilitacji oraz cała sfera z pogranicza biznesu w kulturze jest istotną częścią wykładów.

Muzycy z Odessy w Sanoku

Muzycy z Odessy w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.