Sukces uczniów z klasy klarnetu Wiesława Brudka!

09-05-2012

SANOK/KROSNO. W dniach 25-28 kwietnia w Krośnie odbywał się VI Ogólnopolski Festiwal Klarnetowy. Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Kilkudziesięciu klarnecistów i zespoły klarnetowe z całej Polski oceniało 5 jurorów z Akademii Muzycznych, którym przewodniczył prof. Andrzej Godek z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Sanocka Szkołę Muzyczną reprezentowało 2 uczniów z klasy klarnetu Wiesława BrudkaTomasz Sowa i Arkadiusz Jakiel.

Ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż Tomasz Sowa zajął 1 miejsce (2 i 3 nie przyznano) w swojej kategorii wiekowej, natomiast Arkadiusz Jakiel 2 miejsce.

Tomek zdeklasował konkurentów z całej Polski brawurowo wykonując Sonatę na klarnet F. Poulenca, natomiast Arek zagrał Wariacje C. Bärmana – relacjonował Wiesław Brudka.

W dniu konkursu (wieczorem) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbył się koncert tegorocznych absolwentów Szkół Muzycznych – na którym Tomek Sowa wraz z Piotrem  Wołczańskim (także z klasy Wiesława Brudka) – brawurowo wykonali Koncert na 2 klarnety i orkiestrę symfoniczną Franza Krommera, otrzymując ogromne brawa od publiczności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.