Tańsza ciepła woda dla Domu Dziecka w Sanoku

30-07-2012

Zakończono instalacje kolektorów słonecznych ogrzewających wodę w Domu Dziecka oraz Internacie przy Zespole Szkół nr. 4. Inwestycja, którą rozpoczęto przeszło 4 lata temu, nareszcie znalazła swój finał.

Baterie składają się z 36 paneli, które poprzez energie słoneczną ogrzewają wodę w zbiornikach.

Jest po podwójna oszczędność. Nie dość, że oszczędzamy na rachunkach, to jeszcze chronimy środowisko naturalne – mówi Marcin Marcinkowski z Wydziału Inwestycji i Dróg Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Sprawa instalacji kolektorów słonecznych od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Miała ona swoich zwolenników jak i przeciwników. Ostatecznie zarząd zdecydował, że solary zostaną zamontowane.

-Udało nam się zrealizować bardzo trudne przedsięwzięcie. Jestem zadowolony, że mimo wielu przeszkód, doprowadziliśmy w końcu tę sprawę do końca – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Całkowity koszt instalacji baterii słonecznych wyniósł ponad 350 tys. zł z czego około 110 tys. zł to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Źródło:
Starostwo Powiatowe w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.