Pokaz siły sanockich trampkarzy! Stal Rzeszów na tarczy (ZDJĘCIA)

SANOK. Dwa zwycięstwa nad rzeszowską Stalą zanotowali młodzi piłkarze Ekoball Geo-Eko Sanok w poświąteczny wtorek. Trampkarze starsi pokonali rywala 7-4, a ich młodsi koledzy wygrali 5-2. Po rozegranych meczach, obydwie ekipy pozostały  na swoich doskonałych pozycjach w tabeli.

Jako pierwsi na boisko piłkarskie w Bykowcach wyszli chłopcy z rocznika 97. Mecz zapowiadany był jako szlagier, gdyż naprzeciw siebie stanęli: lider (Ekoball) oraz wicelider rozgrywek I Ligi Podkarpackiej Trampkarzy Starszych.

Po kilku minutach gospodarze odebrali gościom ochotę do gry w piłkę. Już pierwsza akcja zakończyła się bramką Seweryna Zajdla, najlepszego strzelca bieżącego sezonu. Po kolejnych akcjach naszych chłopaków, ręce same składały się do oklasków. Cudowna bramka Konrada Kaczmarskiego, który przelobował bramkarza z 30 metrów w 7. minucie meczu była tą z gatunku “stadiony świata”.

Kolejne cztery bramki dla sanockich chłopaków padały w krótkich odstępach czasowych (18′, 27′, 31′, 39), a ich autorami byli Mateusz Gierczak (3 gole) oraz Michał Krzywowiąza, który pięknie huknął z wolnego z 25 metrów. Ten ostatni mógł zwiększyć swój dorobek strzelecki, jednak nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej części gry.

Przy stanie 6-0 (!), Ekoball nieco odpuścił, co poskutkowało utratą bramki. Na wyróżnienie w tej części gry zasługuje również wyśmienita postawa Gabriela Drobota, który kilkakrotnie fantastycznie interweniował. Druga odsłona, co często zdarza się w piłce dziecięcej i młodzieżowej, to totalny odwrót. Goście grający z wiatrem zdobyli trzy gole, i przy stanie 6-4 zaczęło się robić nerwowo. Na szczęście, siódma bramka “Sewera” uspokoiła mecz, który kończy się wynikiem 7-4 .

Trampkarze młodsi nie chcieli być gorsi od starszych kolegów, i mecz rozpoczęli równie imponująco. Już w 3. minucie meczu, najlepszy na boisku Grzegorz Gawle otworzył wynik. Ten sam piłkarz podwyższył na 2-0 w 19. minucie meczu, a dwie minuty później Michał Borek strzelił na 3-0. Druga połówka była bardziej wyrównana, choć zakończona również zwycięsko 2-1 (bramki Igora Hydzika w 51. minucie oraz Grzegorza Gawle w 54. min.).

Trampkarze starsi swym zwycięstwem praktycznie zapewnili sobie udział w fazie play-off, do której zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny każdej grupy. Droga do walki o mistrzostwo Polski ze zwycięzcami innych regionów jest otwarta niemal na oścież.

Wartym dodania jest fakt, że w spotkaniach wyjazdowych ze Stalą Rzeszów, trampkarskie drużyny Ekoball Geo-Eko Sanok odniosły również zwycięstwa, odpowiednio 4-1, 2-0.

Cieszy fakt, że efekty ciężkiej pracy oraz profesjonalnego szkolenia młodzieży przynosi efekty widoczne na Podkarpaciu. Miejmy nadzieję, że wkrótce nasi chłopcy zauważani będą również poza granicami województwa.

Chłopcy z rocznika 97 ciągle liderują w ligowej stawce, a rocznik 98 zajmuje niezłe 3. miejsce.

Trampkarze starsi:

Ekoball Geo-Eko Sanok – Stal Rzeszów 7:4

Bramki: Mateusz Gierczak 3, Seweryn Zajdel 2, Konrad Kaczmarski, Michal Krzywowiąza.