Trepcza: Polsko-afrykańskie kolędowanie

23-01-2012

TREPCZA. W najbliższy czwartek dzieci i młodzież Zespołu Szkół  spotkają się z czarnoskórym misjonarzem o. Otto Kato Asimwe. To kolejna dla nich okazja, aby zapoznać się z codziennym życiem mieszkańców Czarnego Lądu. W sierpniu ubiegłego  roku  dużym  powodzeniem cieszyły się warsztaty afrykańskiego śpiewu i tańca liturgicznego.

 

Tym razem dominować będzie tematyka przeżywania świąt Bożego Narodzenia oraz miejscowych zwyczajów i tradycji z nimi związanych.  Afrykańskie melodie o. Otto i rytmy wystukiwane na bębenku przeplatane będą wspólnym śpiewem naszych kolęd i pastorałek.

Dziewczynki zaangażowane w misyjne kolędowanie AD 2012 przekażą na ręce o. Otto dary serca mieszkańców Trepczy i Międzybrodzia na budowę studni w Afryce. Łącznie zebrano blisko 2 tys. zł.

Ofiarodawcy będą informowani przez zaprzyjaźnionego misjonarza o miejscu i postępie w realizacji życiodajnej inwestycji.

Anna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.