Trepcza: Polsko-afrykańskie kolędowanie

TREPCZA. W najbliższy czwartek dzieci i młodzież Zespołu Szkół  spotkają się z czarnoskórym misjonarzem o. Otto Kato Asimwe. To kolejna dla nich okazja, aby zapoznać się z codziennym życiem mieszkańców Czarnego Lądu. W sierpniu ubiegłego  roku  dużym  powodzeniem cieszyły się warsztaty afrykańskiego śpiewu i tańca liturgicznego.

 

Tym razem dominować będzie tematyka przeżywania świąt Bożego Narodzenia oraz miejscowych zwyczajów i tradycji z nimi związanych.  Afrykańskie melodie o. Otto i rytmy wystukiwane na bębenku przeplatane będą wspólnym śpiewem naszych kolęd i pastorałek.

Dziewczynki zaangażowane w misyjne kolędowanie AD 2012 przekażą na ręce o. Otto dary serca mieszkańców Trepczy i Międzybrodzia na budowę studni w Afryce. Łącznie zebrano blisko 2 tys. zł.

Ofiarodawcy będą informowani przez zaprzyjaźnionego misjonarza o miejscu i postępie w realizacji życiodajnej inwestycji.

Anna

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."