Trepczańskie Lato 2012

13-08-2012

TREPCZA. 11 sierpnia uroczystą Mszą Świętą zostało zainaugurowane Trepczańskie Lato. W niedzielę w Trepczy miały miejsce turnieje sportowe oraz wieczorny koncert. Obchody skupione wokół parafialnego odpustu Wniebowzięcia NMP potrwają do 15 sierpnia.

Zarówno mieszkańcy Trepczy, jak i przybywający tu wakacyjni goście kolejny raz będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu o nazwie „Trepczańskie Lato 2012”. Impreza zaplanowana w dniach 12-15 sierpnia jest skupiona wokół parafialnego odpustu Wniebowzięcia NMP ma na celu integrację  uczestników spotkań, zarówno tych o charakterze modlitewnym czy historyczno-edukacyjnym, jak i  także sportowo-rekreacyjnym czy kulturalno-rozrywkowym.

Program został tak przygotowany, aby każdy  mógł znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy historii w poniedziałkowy wieczór przed Mszą w starym kościele  zapoznają się z historią wizytacji biskupich zarówno w wiekach XVII-XVIII, jak i tych najnowszych odbywanych w 40-letniej historii parafii erygowanej w 1973 roku. Ze zdjęć odnalezionych w starych szufladach przygotowywana jest wystawa „Trepcza na starej fotografii” nawiązująca do ważnych wydarzeń, uwiecznionych na kliszy.  Wtorkowy wieczór wypełni najpierw wspólna modlitwa na  cmentarzu i pamięć o tych, którzy odeszli – potem zebrani przy ognisku w bliskości parku „Kwitnąca akacja” będą mogli wspólnie  pośpiewać i powspominać dawne czasy.

Wszystkich miłośników fotografii organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie na najpiękniejsze zdjęcie „Trepczańskie Lato 2012” Tematyka jest bardzo szeroka: od krajobrazów i panoram, poprzez wschody i zachody słońca, obserwację przyrody – fauny i flory oraz ludzi i związanych z nimi różnych wydarzeń. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas jesiennej wystawy, która stanie się pokłosiem organizowanej dorocznej imprezy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.