Trwa akcja policyjna „Alkohol i narkotyki”

27-01-2012

PODKARPACIE. Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków – to cele akcji „Alkohol i narkotyki”. Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem i potrwają całą dobę.

Policjanci sprawdzają dziś trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. W tych miejscach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymują do kontroli możliwie największą liczbę nadjeżdżających kierowców. Oprócz stanu trzeźwości policjanci będą też sprawdzać czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

Każdego dnia podkarpaccy policjanci ujawniają kilkunastu kierujących pod wpływem alkoholu. W 2011 r. policjanci ujawnili 9 366 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. W porównaniu do roku 2010 nastąpił wzrost liczby takich przypadków o 24 %.

Policjanci będą również sprawdzać kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach funkcjonariusze wykorzystają narkotestery. Te miniaturowe urządzenia pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Wykrywają kilka środków narkotycznych w tym amfetaminę i marihuanę, po zażyciu których nie można prowadzić samochodu.

KWP

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.