Trwają prace przy budowie wielopoziomowego parkingu w centrum Sanoka. Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów na Podkarpaciu.

SANOK. Trwają prace przy budowie wielopoziomowego parkingu w centrum Sanoka. Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Powstaje on w ramach projektu „Poprawa atrakcyjności turystycznej miasta Sanoka

poprzez renowację polichromii w kościele przyklasztornym oo. Franciszkanów oraz budowę parkingu wielopoziomowego w okolicach rynku miejskiego”.

Dofinansowanie na jego realizację władze miasta Sanoka pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Realizacja tej inwestycji pozwoli znaleźć dodatkowe 98 miejsc parkingowych w ciasnej zabudowie centrum miasta, gdzie będzie zlokalizowany obiekt, w sąsiedztwie rynku miejskiego i rewitalizacyjnego placu św. Michała.

Na razie prowadzone są prace ziemne. Po zdemontowaniu kładki dla pieszych w pobliżu parkingu, wykonująca zadanie firma Skanska zabezpieczyła wykop. Obecnie wykonywane są ściany fundamentów parkingu od strony sąsiadującego z parkingiem Młodzieżowego Domu Kultury. Po ich zakończeniu zostanie przywrócony grunt pomiędzy budynkiem MDK a parkingiem.

Nowy, zamknięty parking będzie liczył trzy kondygnacje, zwieńczone żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony zostanie tzw. zielony dach, obsadzony krzewami liściastymi i iglastymi oraz drzewami liściastymi.

Dookoła parkingu wybudowane zostaną chodniki dla pieszych. Powstanie winda towarowo – osobowa, obsługująca parking. Całkowita kubatura obiektu to 10 tys. m kw., powierzchnia zabudowy – 1,2 tys. m kw., zaś powierzchnia użytkowa – 3 tys. m kw. Projekt obejmuje także odnowienie polichromii w zabytkowym kościele oo. Franciszkanów.

Wartość projektu to prawie 7,5 mln zł, w tym dofinansowanie wyniesie ponad 2 mln zł. Zakończenie zadania planowane jest na maj 2013 roku.

Wizualizacja parkingu

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."