Uczniowie znają się na przepisach ruchu drogowego

24-04-2012

GMINA SANOK.  23 kwietnia w szkole w Kostarowcach odbył się gminny etap Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W kategorii szkół podstawowych niepokonani okazali się uczniowie ze szkoły w Kostarowcach. Natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Trepczy.

W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe w klasach IV-VI oraz gimnazja. Konkurs składał się z dwóch konkurencji – testu teoretycznego oraz jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego.

Test teoretyczny składał się z 25 pytań, dotyczących podstawowej wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych i podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pomocy przedmedycznych.

Natomiast jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego  polegała na jak najszybszym i prawidłowym przejechaniu po torze jazdy i wykonaniu zadań sprawnościowych.

Dzieci i młodzież świetnie poradziły sobie z teorią oraz z jazdą na rowerze (pomimo nie najlepszej pogody).

Celem konkursu poza dobrą zabawą dla dzieci i młodzieży, jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pomocy przedmedycznej, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym, a także propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Najlepsze drużyny z każdej kategorii, czyli uczniowie z Kostarowiec i z Trepczy zaprezentują gminę Sanok na finale konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który odbędzie się w czerwcu w Krośnie.

Wyniki konkursu:
Kategoria „Szkoły Gimnazjalne”
I miejsce – Trepcza
II miejsce – Strachocina
III miejsce – Niebieszczany

Kategoria „Szkoły Podstawowe”
I miejsce – Kostarowce
II miejsce – Falejówka
III miejsce – Trepcza
IV miejsce – Srogów
V miejsce – Prusiek

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.