Udana submisja

28-02-2012

Z wyników XIII Submisji Drewna Cennego, która odbyła się w piątek 24 lutego w  Nadleśnictwie Brzozów, zadowoleni mogą być organizatorzy. Sprzedano 98% oferowanej puli drewna, a średnia cena metra sześciennego sięgnęła 1441 zł.– Tegoroczna średnia cena osiągnięta przez nas jest o 253 złote wyższa niż w roku ubiegłym, co w sytuacji kryzysowej jest bardzo dobrą wiadomością –
mówi Andrzej Miara, naczelnik Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie. – To efekt tego, że na składach znalazły się jedynie kłody najwyższej jakości, które – jak się okazało – łatwo znalazły nabywców.

Najlepiej sprzedawał się jawor, za który uzyskano średnio 2317 zł za m m³ zaś najwyższą cenę uzyskano za kłodę jaworu z Nadleśnictwa Baligród – 18 222 zł za m³. Zauważalny jest obecnie wzrost zainteresowania cennym drewnem dębowym i jesionowym. Dąb okazał się również przebojem tej submisji, osiągając średnią cenę 1465 zł za m³.

Łącznie do przetargu wystawiono 800 m³ drewna pochodzącego z 23 nadleśnictw z terenu RDLP w Krośnie pozyskanego w toku planowych zabiegów w drzewostanach.

Edward Marszałek – rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Tadeusz Mędrek

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.