V Sanockie Lato Podwórkowe

03-07-2012

SANOK. We wtorek 2 lipca, spotkaniem w Urzędzie Miasta Sanoka zostało zainaugurowane jubileuszowe, piąte już Sanockie Lato Podwórkowe. Realizowany przez Miasto Sanok program, finansowany jest z budżetu miejskiego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sanockie Lato Podwórkowe to program odpowiednio przygotowanych i dobranych zajęć ruchowych, plastycznych, sprawnościowych, edukacyjno – profilaktycznych na świeżym powietrzu. Na ten rok planowane są także wycieczki poza miasto i do zakładów pracy, celem ich poznania. Program jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, pozostających podczas wakacji w domach. Corocznie korzysta z niego ok. 400 dzieci.

 

W tym roku zajęcia będą się odbywać we wszystkich dzielnicach Sanoka, na 9 podwórkach: Dąbrówka, Olchowce, Posada, Wójtostwo I, Wójtostwo II, Śródmieście, Błonie I, Błonie II i Zatorze. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będzie 18 wychowawców podwórkowych. Są to młodzi ludzie z głowami pełnymi pomysłów. Niektórzy z nich mają już na koncie doświadczenia z programem. Wspierać ich będzie koordynator oraz pedagog ulicy. W zależności od podwórka zajęcia będą się odbywały w godzinach od 16.00 do 19.00.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.