Walczmy z dzikimi wysypiskami!

22-06-2012

SANOK. Coraz częściej w Sanoku Straż Miejska ujawnia dzikie wysypiska śmieci. W większości przypadków odpady pochodzą z prac remontowych lub budowlanych.

Śmieci te powinny być wywożone do Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych w Sanoku, a tymczasem są wyrzucane do okolicznych lasów, rowów, na tereny zielone. Sanocka Straż Miejska wspólnie ze Strażą Leśną oraz Policją będzie surowo karać podrzucających śmieci na tereny publiczne.
- Przypominam wszystkim mieszkańcom, że wspólnie powinniśmy dbać o czystość naszego otoczenia. Jeśli ktoś posiada informacje na temat osób wyrzucających śmieci na tereny publiczne, proszony jest o zawiadomienie Straży Miejskiej, która podejmie odpowiednie działania, mające na celu ukaranie sprawcy – informuje Ziemowit Borowczak, z-ca Burmistrza Miasta Sanoka.

Warto dodać, że według Kodeksu wykroczeń za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi kara od 50 do 500 złotych.
Jednocześnie przypominamy, że wyszczególnione typy śmieci posegregowanych, wytworzone w gospodarstwach domowych, np. gruz, można bezpłatnie oddawać do sanockiego Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.15 do 18.00 (dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać w GPZOS lub na stronie SPGK).

 

Numer Straży Miejskiej w Sanoku: 13 46 323 31

UM Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.