Wernisaż prac Katarzyny Bryt i fotografii Mariana Kraczkowskiego w sanockiej bibliotece

SANOK. 16 kwietnia o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku odbędzie się wernisaż prac Katarzyny Bryt i fotografii Mariana Kraczkowskiego.

 

O efekcie zestawienia ich twórczych poszukiwań Marian Kraczkowski mówi:
Od czasu kiedy zacząłem zajmować się fakturą, zwłaszcza gdy fotografowałem drewno nasączone solą, zauważyłem, że pojawiają się wręcz abstrakcyjne wzory. Obserwując efekty działań plastycznych Kasi, uświadomiłem sobie, że istnieje pewna relacja pomiędzy tymi dwoma działaniami. Zestawiając nasze prace zauważyłem, że może stworzyć to ciekawy artystyczny efekt.

Katarzyna Bryt zaś dodaje:
Poszukując nowych tematów i technik wyrazu plastycznego odkryłam pewne wydawać by się mogło ryzykowne połączenie: bibuła + woda. Polane wodą bibuły odbarwiają się, a przenikające kolory tworzą fantastyczne, niepowtarzalne barwne plamy. Dodatkowo pod wpływem wody bibuła marszczy się i gniecie dzięki temu otrzymujemy wspaniałe faktury.

Jak wygląda efekt takich zabiegów? Zapraszamy do biblioteki!

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."