REKLAMA
REKLAMA

Pomoce naukowe dla sanockich szkół

SANOK. Kolejne nowe pomoce naukowe trafią do miejskich szkół podstawowych. Stanie się to w ramach realizowanego przez Miasto Sanok, w szkołach od września 2011 r. projektu indywidualizacji nauczania w klasach I – III.

Na zakup pierwszej transzy projektowych pomocy naukowych miasto wyda 150 tys. zł. Do wszystkich szkół podstawowych trafiły gry edukacyjne i sprawnościowe, makiety, modele, mikroskopy, tablice interaktywne, układanki, instrumenty, wyposażenie audiowizualne. W drodze są kolejne. Zarówno dyrektorzy szkół, jak i nauczyciele są bardzo zadowoleni z nowych sprzętów. Jak twierdzą otrzymane pomoce wzbogaciły bazę dydaktyczną szkół i uatrakcyjniły zajęcia edukacyjne, których w projekcie jest wyjątkowo dużo, nie tylko z względu na fakt, że uczestniczy w nim ponad 1000 uczniów, ale także na to, że prowadzone działania skierowane są zarówno do dzieci utalentowanych, jak i mających problemy w nauce.


– Każdy uczeń potrzebuje indywidualnego traktowania. Mając to na uwadze, stworzyliśmy program, który wspiera proces indywidualizacji nauczania dziecka. Chcemy to osiągnąć poprzez szereg ciekawych zajęć, m.in.: logopedycznych, korekcyjnych, muzyczno-ruchowych, profilaktyczno-artystycznych, informatycznych, plastycznych, muzycznych, dla dzieci z trudnościami w czytaniu, pisaniu, z zaburzeniami zachowania – objaśnia Marian Kurasz, zastępca Burmistrza Sanoka ds. społecznych i oświaty.

Zajęcia prowadzone są po planowych lekcjach w oparciu o autorskie programy napisane przez nauczycieli, uczących w danych szkołach, co wpływa na komfort pracy z dzieckiem.

Dzieciom bardzo podobają się te dodatkowe lekcje, łączące naukę z zabawą. Jak same przyznają mogą się na nich nauczyć wielu rzeczy, na które nie starcza czasu podczas zwykłych zajęć lub zrozumieć przerabiane zagadnienia. Najbardziej ciekawią je tematy związane z budową i fizjologią człowieka, które poznają na zakupionych szkieletach i modelach.

Projekt jest w pełni finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na jego realizację Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku pozyskał 490 300 zł.
Projekt będzie realizowany przez okres 2 lat szkolnych (od 2011 r. do 2013 r.)

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

10-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)