Włamywacze w rękach Policji

POWIAT SANOCKI. Praca policjantów nad serią włamań na terenie powiatu sanockiego przyniosła oczekiwany skutek. Czterej sprawcy zostali zatrzymani. Decyzją prokuratury dwóch z nich zostało objętych środkiem zapobiegawczym w postaci dozorów Policji.


Od jesieni 2011r. na terenie powiatu sanockiego dochodziło do włamań do domów mieszkalnych. Sposób działania sprawców był podobny. Złodzieje wchodzili do domów i zabierali głównie sprzęt elektroniczny (laptopy, telewizor, kuchenkę mikrofalową, konsolę do gier, aparat fotograficzny, nośniki pamięci, odtwarzacz płyt CD) oraz biżuterię. Sprawcy włamywali się po zmroku, wykorzystując nieobecność domowników. Sumę strat oszacowano na ponad 14 tys. zł.

Dodatkowo sprawcy włamali się do firmy na ul. Przemyskiej w Sanoku. Złodzieje zabrali około 40m rurek miedzianych, ruter komputerowy, trzy telefony komórkowe. Ponadto z samochodu zaparkowanego przed budynkiem firmy skradziono radioodtwarzacz oraz radio CB. W tym przypadku straty sięgnęły 1200zł.

Sanoccy policjanci pracowali nad sprawami  i w wyniku intensywnych czynności służbowych trafili na trop przestępców. Włamywaczami okazali się czterej mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku od 18 do 21lat. Wobec 18 i 20- latka, którym łącznie przedstawiono 8 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży, prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozorów policji.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."