Wspomnień czar… Absolwenci Ekonomika spotkali się po 55 latach! (ZDJĘCIA)

SANOK. W dniach 2-3 czerwca miał miejsce zjazd absolwentów sanockiego ekonomika zorganizowany przez Czesławę Kurasz z okazji 55-lecia matury. Rozpoczął się  mszą świętą w kościele Franciszkanów, którą uświetniła swoim śpiewem jedna z absolwentek Ryszarda Zadarko.

 

Jej piękny śpiew wzruszył wszystkich. W czasie spotkania  w szkole w obecności zaproszonych gości: prof. Ryszarda Borowca i dyrektor Marii Pospolitak opowiadali o sobie, swoim życiu po maturze, karierze, rodzinie. Ogromna większość całe zawodowe życie była związana z księgowością pracując na odpowiedzialnych stanowiskach głównych księgowych, biegłych księgowych, biegłych rewidentów, prezesów i udziałowców różnych firm.

Dziś na emeryturze z nostalgią wspominają lata szkolne, swoich profesorów, podkreślają jak wiele zawdzięczają szkole, jak mocne podstawy im dała. Wielką wagę przywiązują do tego, że zawsze byli ze sobą w kontakcie, zawsze mogli na siebie liczyć i w miarę potrzeby pomagali sobie wzajemnie.

Absolwenci spędzili ze sobą dwa piękne dni, w czasie których odwiedzili Galerię Beksińskiego, Rynek Galicyjski w Skansenie, wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Mottem zjazdu były słowa H. Kuzio: „ Ogień życia jeszcze w nas nie wygasa, a przemijanie czasu też nas nie odstrasza”. Zanim się pożegnali już zaczęli tęsknić za następnym spotkaniem.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."