Z REGIONU: Ponad 6 promili alkoholu w organizmie krośnianina!

KROSNO. Jak podaje literatura, dla większości ludzi stężenie alkoholu we krwi na poziomie 4-5 promili prowadzi do śmierci. Od tej reguły nie brak jednak wyjątków, a jeden z nich odnotowano w ubiegłym tygodniu w Krośnie. Zawartość alkoholu w organizmie pijanego mężczyzny przekroczyła śmiertelną dawkę o połowę.

W ubiegłą środę po południu Policja została powiadomiona o przewiezieniu do szpitala nieprzytomnego mężczyzny z drobnymi obrażeniami głowy. Pacjent miał objawy zatrucia alkoholem i został znaleziony na klatce schodowej budynku, w którym mieszka. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzną tym jest 51-letni krośnianin. Tego dnia zauważył go wynajmujący sąsiednie mieszkanie lokator, który niezwłocznie zorganizował pomoc.

Przeprowadzone w szpitalu standardowe badania nie wykazały u mężczyzny żadnych istotnych urazów. Okazało się natomiast, że zmierzony poziom stężenia alkoholu w jego krwi wyniósł… 6,3 promila. Kiedy kilka godzin później mężczyzna odzyskał świadomość, nie był w stanie powiedzieć co się z nim wcześniej działo.

Policjanci sprawdzają, czy nie doszło przy tym do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

KMP Krosno

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."