Z REGIONU: Sprawcy włamania do plebanii w Hłudnem zatrzymani

30-01-2012

HŁUDNO/POWIAT BRZOZOWSKI. W sobotę brzozowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców włamania do plebanii w Hłudnem. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy Jasła. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze o łącznej wartości ponad 4500 zł. pochodzące z innych przestępstw 19 i 24-latka.

W sobotni wieczór, kilka minut przed godz. 20 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o dwóch młodych mężczyznach kręcących się podejrzanie w rejonie budynku plebanii i kościoła w Hłudnem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Posterunku Policji w Nozdrzcu. W trakcie przejazdu funkcjonariusze uzyskali telefoniczną informację od dyżurnego o tym, że mężczyźni dostali się już do wnętrza budynku. Jak się później okazało czujni mieszkańcy Hłudna otaczając budynek zabezpieczyli wszystkie wyjścia z plebanii uniemożliwiając tym samym ucieczkę włamywaczy. Przybyli na miejsce policjanci wchodząc do środka obezwładnili i zatrzymali dwóch intruzów, którzy ukryli się w jednym z pomieszczeń budynku.

Jeden z zatrzymanych sprawców

Zatrzymani sprawcy to dwaj młodzi mieszkańcy Jasła. Funkcjonariusze ustalili też, że pojazd zaparkowany w pobliżu plebanii był własnością jednego z włamywaczy. W samochodzie policjanci ujawnili pieniądze o łącznej kwocie ponad 4500 zł. Jak się jednak okazało pieniądze nie pochodziły z włamania w Hłudnem, ale z innych przestępstw popełnionych przez 19 i 24-latka.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddali się karze. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Drugi zatrzymany sprawca włamania

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.