Zakończenie V Sanockiego Lata Podwórkowego

30-08-2012

SANOK. Ponad 350 dzieci wzięło udział w tegorocznej, jubileuszowej piątej edycji Sanockiego Lata Podwórkowego. Zakończenie programu miało miejsce 29 sierpnia na sanockich błoniach.

Sanockie Lato Podwórkowe jest to program odpowiednio przygotowanych i dobranych zajęć ruchowych, plastycznych, sprawnościowych, edukacyjno – profilaktycznych na świeżym powietrzu, organizowany corocznie w okresie wakacji przez Miasto Sanok, dla wszystkich dzieci z Sanoka, które nie wyjeżdżają na wakacje. Zajęcia są finansowane przez Miasto Sanok w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Na finał, który odbył się pod patronatem Burmistrza Sanoka, przybyli uczestnicy programu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci. Były tańce integracyjne, pokaz robienia dużych baniek mydlanych, parada dzieci przebranych za zwierzątka i wybory „Miss Zwierząt”, wyścigi rzędów oraz wiele innych gier i zabaw. Przyznano nagrodę specjalną – górę pączków dla podwórek, które zwyciężyły w konkurencjach sportowych, rozgrywanych podczas finału. Wybrano również „Łobuza Sanockich Podwórek”. Nagrodzono go dużą dynią.

Ogromną atrakcją było wręczenie nagród dla drużyn, które zwyciężyły w turnieju drużyn podwórkowych w piłce nożnej. Odbył się on 27 sierpnia. I miejsce zajęła drużyna z podwórka Błonie I, drugie miejsce z Błonie II, zaś trzecie z Posady. Wręczenia nagród dokonał Maciej Mermer z klubu hokejowego Ciarko PBS Bank Sanok, co było nie lada atrakcją dla dzieci. Zwycięskie drużyny otrzymały koszulki z autografami sanockich hokeistów i piłeczki z autografami piłkarzy z drużyny Stal Sanok.

Przygotowano 650 drobnych upominków i nagród. Każde dziecko otrzymało bransoletkę – pendrive. Uczestnicy finału zjedli 150 pączków i 300 jogurtów. Organizatorzy uhonorowali 15 sponsorów programu tytułem „Przyjaciel Sanockiego Lata Podwórkowego”. Otrzymali je: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sanoku, SKOK Z. Chmielewskiego Oddział w Dukli, firma SANTECH, Sanocki Zakład Przemysłu Gumowego „Stomil”, firma FIBRAX, FIRMA PASS POL, firma UBEZPIECZENIA – Witkowska Bolesława, Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sanoku, Biuro Turystyczno Usługowe „Relaks”, Państwo Dziwińscy, OSP w Niebieszczanach, firma Jadczyszyn, redakcja portalu Esanok.pl, redakcja „Tygodnika Sanockiego”.

W tym roku zajęcia realizowane były na 9 sanockich podwórkach, pod okiem 18 wychowawców podwórkowych, lidera, pedagoga ulicy, asystenta, pełnomocnika i 3 wolontariuszy. W ramach programu odbyło się łącznie 729 godzin dobrej i twórczej zabawy.
- To bardzo udane Sanockie Lato Podwórkowe. Prowadzone zajęcia dały dzieciom poczucie sukcesu, rozwijały ich zainteresowania i zdolności, były atrakcyjne i bezpieczne – mówi Jadwiga Warchoł, pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

W trakcie lata rozdano 1120 drobnych upominków, dzieci wypiły 4870 butelek wody mineralnej. Zorganizowano wycieczkę do Myczkowiec dla 154 dzieci. Miasto na realizację tegorocznego programu wydało 39 tys. zł.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.