LESKO: Zatrzymany sprawca rozboju na 81-letniej staruszce

04-04-2012

LESKO. W policyjnym areszcie trzeźwieje mieszkaniec Leska zatrzymany wczoraj przez policjantów tuż po tym jak okradł swoją znajomą. Mężczyzna wtargnął do domu 81-letniej kobiety, groził jej nożem i uciekł z wyrwaną kobiecie torebką.

O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez syna poszkodowanej i od razu podjęli poszukiwania sprawcy. Kilka minut później na ul. Turystycznej zatrzymali 53-letniego mieszkańca Leska, który przyznał się do dokonania rozboju na swojej znajomej. Znaleziono przy nim część skradzionych pieniędzy, dokumenty, zdjęcia i portfele. W parku, we wskazanym przez mężczyznę miejscu policjanci znaleźli wyrzuconą i opróżnioną damską torebkę. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany – w organizmie miał 1,16 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie, dziś będzie przesłuchiwany.

Policjanci ustalili, że podobnego czynu mężczyzna dopuścił się wcześniej wobec 83-letniego staruszka. Jest też podejrzewany o kradzież portfela w Sanoku.

W myśl kodeksu karnego, „kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem (…) podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

KPP Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.