REKLAMA
REKLAMA

Grand Prix dla Sanoka

SANOK/WARSZAWA. W dniach 31.03 i 01.04.2012 odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Gitary oraz Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych II stopnia.

Jury, pracujące pod kierunkiem prof. Jerzego Nalepki z Akademii Muzycznej w Łodzi w kategorii zespołów przyznało najwyższą nagrodę Grand Prix dla duetu gitarowego z sanockiej szkoły muzycznej w składzie: Maria Korzeniowska i Michał Dąbrowski, który w utworach F. Sora, E. Granadosa oraz J.K. Mertza pokazał swój bardzo wysoki kunszt wykonawczy.

W grupie solistów sanocką szkołę reprezentował Michał Dąbrowski, który również przekonał jury swoją interpretacją muzyki barokowej i współczesnej, za co otrzymał III nagrodę. Zarówno duet jak i solistę przygotowała do przesłuchań Iwona Bodziak. Na co dzień Marysia jest uczennicą Gimnazjum Nr 1 w Sanoku, natomiast Michał uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. Po udanych występach w eliminacjach szkolnych i makroregionalnych oboje znaleźli się w ścisłej czołówce młodych polskich gitarzystów. W nagrodę 27 kwietnia duet wystąpi w Koncercie Laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Studio S1 w Warszawie.

Michał Dąbrowski i Maria Korzeniowska

Iwona Bodziak

04-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)