Złomował skradzione przedmioty

05-04-2012

BRZOZÓW. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali  mężczyznę, który ukradł silnik i przewód elektryczny. Sprawca skradzione rzeczy sprzedał jako złom. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 50-latek.

W miniony wtorek brzozowscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł silnik i przewód elektryczny. Silnik wraz z kablem znajdował się przy betoniarce, która w chwili kradzieży stała przy jednym z nowo budowanych domów w Turzym Polu. Sprawca sprzedał skradzione rzeczy w jednym z punktów skupu złomu. Mężczyzna zarobił w ten sposób około 40 zł. Pokrzywdzony wycenił poniesione straty na około 600 zł.

Policjanci od momentu otrzymania informacji o kradzieży skrupulatnie zbierali dowody tego przestępstwa. Wszystkie wykonywane czynności jednoznacznie wskazały sprawcę tego czynu. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Turzego Pola. Jak ustalili funkcjonariusze nie jest to jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Kilka dni wcześniej z innego nowo wybudowanego domu ukradł kable elektryczne. W jego zainteresowaniu znajdowały się wszystkie rzeczy, które można było sprzedać jako złom.

Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Usłyszał zarzut i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.