Znaleziono szczątki skłusowanego żubra

ŁUKOWE. Wczoraj rano dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony przez leśników o znalezieniu w lesie, w pobliżu miejscowości Łukowe, szczątków żubra. Jak się okazało, zwierze zostało skłusowane. Policjanci i leśnicy ustalają okoliczności zdarzenia oraz sprawcę tego czynu.

W środę po południu w pobliżu miejscowości Łukowe, Podleśniczy Leśnictwa Średnie Wielkie w lesie znalazł szczątki żubra. Początkowo nie było wiadomo w jakich okolicznościach zwierzę straciło życie. Skóra żubra leżała częściowo w potoku. W innym miejscu była głowa. Ostre liniowe cięcie oddzielające głowę od skóry wskazywało, że zwierzę nie zostało upolowane przez drapieżnika, tylko skłusowane.

Policjanci wspólnie z Komendantem Posterunku Straży Leśnej, Podleśniczym Leśnictwa Średnie Wielkie oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii wykonali oględziny szczątków żubra. Po wykonaniu czynności głowa została zabezpieczona przez leśników, a lekarz weterynarii do dalszych badań zabezpieczył fragmenty kości, ząb i próbki tkanki miękkiej głowy.

Policjanci ustalają okoliczności skłusowania żubra oraz sprawcę tego czynu.

KWP
foto: RDLP Krosno

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."