Zwycięstwo na boisku, przegrana przy zielonym stoliku?

SANOK. Nie milkną echa po decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Unihokeja, który postanowił zreorganizować rozgrywki I ligi seniorów. Zmiany dotknęły Unihoc Team Sanok. Zespół złożył wyjaśnienia, które nie przyniosły efektu. W dodatku, na klub zostały nałożone kary finansowe, a o dalszej walce o awans do Ekstraligi, sanoczanie jak na razie mogą zapomnieć.

- Chcieliśmy przedstawić nasze stanowisko, wysyłając szczegółowe wyjaśnienia i oczekując zrozumienia i postąpienia w duchu fair-play. Tymczasem, dzisiaj rano otrzymaliśmy orzeczenie WGiD, które oprócz wykluczenia z gry w dalszej części sezonu, nakłada na nas kary finansowe na kwotę prawie 2000 złotych. Po prostu czujemy się oszukani - mówi prezes Stowarzyszenia „SLU” Dariusz Dorotniak.

Zarząd Stowarzyszenia „SLU” zapowiedział odwołanie od decyzji organu Polskiego Związku Unihokeja. Trudno jednak przypuszczać, aby nasza drużyna mogła zagrać o awans do Ekstraligi, choć sportowo, udział w finale wywalczyliśmy wygrywając 9 z 11 rozegranych spotkań oraz legitymując się najlepszym bilansem po rundzie zasadniczej w stawce wszystkich zespołów występujących w I lidze.

Do sprawy powrócimy.

Foto: Tomasz Sowa

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."