10 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”

18-06-2013

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W miniony weekend sanoccy policjanci ujawnili aż 10 nietrzeźwych kierujących. Niektórzy z zatrzymanych już wcześniej utracili prawo jazdy z związku z kierowaniem pojazdami na „podwójnym gazie”. O karach dla przestępców zdecyduje sąd.

Policjanci z sanockiej komendy od piątku do niedzieli w wyniku kontroli drogowych przeprowadzonych na terenie powiatu sanockiego ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących. Przestępstwa były popełniane zarówno przez rowerzystów, jak też kierowców samochodów.

W piątek funkcjonariusze zatrzymali troje pijanych kierujących, dwóch mężczyzn i jedną kobietę. W sobotę aż pięciu kierujących pod wpływem alkoholu. Natomiast w niedzielę dwóch. Spośród 10 przypadków, połowa kierowała rowerami, troje samochodami, a dwóch prowadziło ciągniki rolnicze. Przebadani na stan trzeźwości kierujący mieli w organizmach od 0,56 do 2,94 promila alkoholu.

Przypominamy, że kto będąc pod wpływem alkoholu kieruje pojazdem mechanicznym podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący rowerem, który znajduje się pod wpływem alkoholu może zostać ukarany karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Popełnienie przestępstwa wiąże się najczęściej z utratą prawa jazdy.

KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.