10-lecie współpracy Sanoka z Gyöngyös

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku mija 10 lat, od kiedy Sanok zawarł umowę partnerską z węgierskim miastem Gyöngyös. Z tej okazji od 16 do 18 sierpnia w Sanoku przebywać będzie delegacja przedstawicieli tego miasta partnerskiego.


Program wizyty przedstawia się bogato. Jednym z wydarzeń towarzyszących pobytowi gości będzie uroczystość na Placu Partnerstwa w Sanoku, gdzie, zgodnie z sanocką tradycją, posadzone zostanie drzewo upamiętniające rocznicę 10 lecia partnerstwa obydwu miast. Uroczystego odsłonięcia drzewa, 18 sierpnia, o godz. 9.30, dokonają władze miasta Sanoka oraz miasta Gyöngyös. Zachęcamy do towarzyszenia temu wydarzeniu.

Delegacja węgierska, na czele z burmistrzem i wiceburmistrzem Gyöngyös, składająca się z radnych, dyrektorów tamtejszych jednostek samorządowych, przedstawicieli przemysłu, mediów, zobaczy Sanok z jego ciekawszymi obiektami, instytucjami, inwestycjami miejskimi. W programie pobytu na pewno nie zabraknie zwiedzania Muzeum Historycznego i Skansenu. Będzie także czas na spotkania z sanockimi przedstawicielami środowisk reprezentowanych przez gości. Oprócz Sanoka Węgrzy zobaczą także Bieszczady i Jezioro Solińskie podczas odbywających się tam regat pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Wezmą również udział w Sanockim Jarmarku, który jest jedną ze sztandarowych miejskich imprez.

Węgierskie Gyönģyös jest jednym z 7 miast partnerskich Sanoka, który współpracuje już z: Reinheim, Östersund, Cestas, Kamieńcem Podolskim, Drohobyczem, Humennem, a niedawno zawarł umowę intencyjną o współpracy z ukraińskim Białogrodem nad Dniestrem.

 

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."