REKLAMA
REKLAMA

Memoriał piłkarski EkoBall. Ku pamięci Macieja Królickiego oraz Ryszarda Pytlowanego

SANOK / PODKARPACIE. Już jutro rozpoczyna się II Memoriał Piłkarski poświęcony pamięci Maciejowi Królickiemu i Ryszardowi Pytlowanemu, którego organizatorem jest Fundacja Promocji Sportu EKOBALL. W dwudniowym turnieju piłkarskim juniorów weźmie udział pięć zespołów

, które zagrają w systemie “każdy z każdym”.

Drużyna z Mińska Mazowieckiego przyjechała do Sanoka już w niedzielę i przebywa na krótkim zgrupowaniu przed rozpoczynającą się wkrótce ligą. Z drużyną tą piłkarze Ekoball zmierzyli się dwa lata temu, podczas międzynarodowego turnieju w Szczytnie, gdzie w spotkaniu o trzecie miejsce lepsi okazali się piłkarze z Mazowsza. Okazja do rewanżu zatem wyśmienita…

Na plakacie znajduje się dokładny harmonogram spotkań. W pierwszy dzień rozgrywek (wtorek, 13 sierpnia) mecze rozgrywane będą na obiekcie MOSiR, natomiast drugi dzień zmagań odbędzie się na stadionie Ekoball w Bykowcach.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Ryszard Pytlowany. Wybitny trener, wspaniały opiekun młodzieży – przedwcześnie i nagle zmarły w październiku 2009 roku, który od najmłodszych lat związany był z sanocką piłką, na początku jako zawodnik a po zakończeniu kariery i ukończeniu studiów na AWF jako trener. Jeden z inicjatorów powstania klas sportowych o profilu piłka nożna w ZS nr 2 w Sanoku. Zawsze dowcipny, ale i wymagający, stanowczy, ale wyrozumiały. Był jednym z tych nauczycieli-trenerów, którzy tworzyli historię i sukcesy sanockiego Mechanika oraz sanockiej Stali. Piłka nożna od zawsze była jego pasją, wychował wielu zdolnych piłkarzy, lubił podejmować trudne wyzwania trenerskie. Ostatnim jego zadaniem było odbudowanie dobrej pozycji w III lidze drużyny seniorów Stali Sanok, którą objął w bardzo trudnym okresie dla sanockiego Klubu. Kłopoty organizacyjno-finansowe nie ułatwiały zadania. Jak zawsze Trener Ryszard zabrał się do pracy z ogromnym zapałem, jednak nie dane mu było dokończyć tego co rozpoczął. Zmarł nagle 5 października 2009 r., w wieku 50 lat, w drodze do domu po meczu swojej ukochanej drużyny.

Maciej Królicki – wspaniały działacz, przyjaciel dzieci i młodzieży, który poświęcał się tylko i wyłącznie piłce dziecięcej i młodzieżowej. Po każdym meczu zawsze miał przygotowane dla dzieciaków cukierki, czekolady, itp. Każdą wolną chwilę spędzał na treningach, meczach oraz analizach sportowych tabel dziecięcych, ciągle wypatrywał talentów wśród „podwórkowych drużyn”, namawiał do systematycznych treningów, zawsze był łącznikiem na linii trener – prezes – dzieci – rodzice, w każdej możliwej konfiguracji. To on był inicjatorem oddania ostatniej grupy młodzieży pozostałej w Klubie Sportowym Stal Sanok pod szyld Fundacji Promocji Sportu EKOBALL w roku 2011, gdyż widział, że nasza praca skupia się tylko i wyłącznie na piłce dziecięcej i młodzieżowej, i to właśnie ona jest priorytetem. Od zawsze marzył i twierdził, że to młodzieży trzeba poświęcać najwięcej czasu, uwagi, a także środków finansowych.

Podczas organizacji dwóch memoriałów poświęconych pamięci R. Pytlowanego w roku 2010 i 2011 wiódł rolę gospodarza, zresztą był głównym inicjatorem uczczenia pamięci swego przyjaciela. Był dumny i szczęśliwy z tego, że zainicjował tą wspaniałą akcję piłkarską. Trzeciej edycji nie doczekał. Zmarł w grudniu 2011 roku w wieku 59 lat. Uważamy, że dzięki temu co robił, a nade wszystko w sposób jaki to robił, w pełni zasługuje na to by rokrocznie czcić jego pamięć właśnie poprzez turnieje z udziałem jego kochanej młodzieży. Marzymy, by coroczne memoriały piłkarskie z udziałem drużyn młodzieżowych, upamiętniające wyżej wymienione osoby, które Ś.P. Trener prowadził niemal całe życie, a Ś.P. kierownik niemal całe życie był ich najlepszym „kierem”, wpisał się na stałe w kalendarz podkarpackich imprez , by w naszej lokalnej społeczności turniej Ich imienia był czymś, czym na skalę ogólnopolską są m. in. turnieje im. Feliksa Sztama w boksie czy Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce.

EkoBall Sanok

12-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)