28-latek potrącił pieszego, po czym uciekł z miejsca zdarzenia

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w niedzielny wieczór w Berezce. Jak ustalili funkcjonariusze, 28-letni kierujący fiatem siena około godz. 20 potrącił idącego drogą pieszego, po czym odjechał. Następnie wrócił na miejsce zdarzenia i przyznał się do winy. Kierujący był trzeźwy, natomiast w organizmie pieszego było ponad 1,3 promila alkoholu.

28-latek z Myczkowa, stojący wśród gapiów na miejscu kolizji drogowej sam przyznał się policjantom do jej spowodowania. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego odjechał. Pieszego potrącił lusterkiem swojego fiata sieny. Według relacji sprawcy, po zdarzeniu dojechał do Średniej Wsi, stamtąd zadzwonił na Policję powiadamiając o zdarzeniu, po czym powrócił na miejsce, gdzie do niej doszło.

Potrąconemu mężczyźnie na szczęście nie stało się nic poważnego, doznał jedynie stłuczenia ręki. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy, w jego organizmie było 1,32 promila alkoholu.

Sprawą kierującego, który spowodował kolizję i nie udzielił pomocy poszkodowanemu zajmie się sąd.

źródło: KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."