90 zawodników na inaugurację Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu

14-05-2013

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Do rozegrania pierwszych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pozostały raptem cztery dni, a już dziś wiemy, że na bieszczadzkiej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawi się 90 zawodników, w tym zagraniczni kierowcy ze Słowacji oraz Serbii.

Nowy sezon wyścigów górskich otwierają zawody 39 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2013, które w ubiegłym sezonie dostarczyły niewiarygodnych emocji wszystkim kibicom, którzy pojawili się na malowniczej trasie położonej 9 km od Sanoka.

Z pewnością nie zabraknie głównych graczy sezonu 2012, czyli Mistrzów Polski klasyfikacji klasyfikacji generalnej Tomka Nagórskiego, Andrzeja Szepieńca i Mariusza Steca, a także rekordzisty trasy aut z dachem Marcina Bełtowskiego, którzy po raz kolejny stoczą batalię o zwycięstwo w podkarpackim klasyku. Oprócz najlepszych zawodników pojawią się również cztery samochody WRC, które przywiozą słowaccy zawodnicy. Gwiazdą zawodów będzie niewątpliwie Jozef Beres junior, który pojawi się w Załużu Audi Quattro S1.

Na kibiców jacy pojawią się w Sanoku oraz Załużu, organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie wraz z W.O.R.D w Krośnie przygotowali moc atrakcji. Już w piątek serdecznie zapraszamy wszystkich na piknik motoryzacyjny związany z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Na płycie Sanockiego rynku w piątek od godziny 9.00 pojawią się symulator zderzenia czołowego przygotowany przez W.O.R.D. w Krośnie, alkogogle, samochód edukacyjny KW Policji z Rzeszowa. Po raz pierwszy do akcji włączyły się wszystkie oddziały W.O.R.D. z Województwa Podkarpackiego – Rzeszów, Przemyśl i Tarnobrzeg, które przygotują dla kibiców tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz pokaz egzaminu na kategorię A.

Dla żadnych wrażeń PSP w Sanoku przygotowała pokaz ratownictwa drogowego, a zespół Ratowników PZM zaprezentuje samochody oraz sprzęt wykorzystywany podczas imprez wyścigowych i rajdowych w Polsce.

- W tym roku podczas wyścigu górskiego dzięki uprzejmości władz miasta Sanoka – specjalne podziękowania dla Burmistrza Pana Wojciecha Blecharczyka – zorganizujemy dwie wielkie imprezy towarzyszące zawodom – mówi Marek Hejnar z Automobilklubu Małopolskiego i Zastępca Dyrektora W.O.R.D. w Krośnie.

- Pierwsza to I Międzynarodowa Konferencja BRD z udziałem Policji i władz samorządowych słowackich i polskich, gdzie poddany będzie analizie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. podkarpackim oraz w woj. preszowskim (Słowacja) oraz zaprezentowane zostaną prewencyjnie filmy z wypadków drogowych. Konferencja odbędzie się w Klubie Górnika przy ul. Grzegorza 2 w Sanoku o godzinie 10:00.

Druga to Wielki Piknik BRD, który rozpocznie się od godziny 9:00 na płycie rynku w Sanoku. Podczas pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji. W trakcie imprezy zaprezentują się wszystkie cztery podkarpackie WORD-y, tj. Krosno, Tarnobrzeg, Rzeszów i Przemyśl. Serdecznie wszystkich zapraszamy z dziećmi będą konkursy, gry i zabawy z nagrodami oczywiście – kończy Hejnar.

W sobotę i niedzielę kibiców na trasę 39 Bieszczadzkiego Międzynarodowego Wyścigu Górskiego powinny przyciągnąć typowo wyścigowe samochody, które można zobaczyć jedynie w GSMP. Wśród tych najpiękniejszych, a zarazem najszybszych pojawi się bolid F3000 Roberta Stecia, Dallara F3 Ireny Steć, Opel Lotus Ericha Achsa i formuła Promot III Tomasza Szewczyka.

Zawody rozgrywane na odcinku drogi krajowej numer 24 Sanok – Przemyśl rozpoczną się w sobotę o godzinie 9.00 podjazdem treningowym. Droga na odcinku od Załuża do Tyrawy Wołoskiej zostanie zamknięta już 18 maja o godzinie 6.00 i będzie nieprzejezdna aż do wieczora do godziny 19.00. Tak samo będzie w niedzielę 19 maja, dlatego zalecamy wszystkim podróżującym omijanie tej drogi podczas zbliżającego się weekendu.

Pierwsze podjazdy wyścigowe rozpoczną się w ramach 39 BWG w sobotę o godzinie 14.00, a niedzielę o godzinie 13.30. Serdecznie zapraszamy na wielką dawkę emocji, sportowej rywalizacji oraz  do obejrzenia najszybszych wyścigówek startujących na górskich trasach w Polsce.

Oficjalną listę zgłoszeń poznamy już w najbliższą środę 15 maja o godzinie 14.00.

Łukasz Strzelecki
Biuro Prasowe
39 Bieszczadzki Wyścig Górski

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.