REKLAMA
REKLAMA

Powiat Sanocki: 40 tys dla bezrobotnych

SANOK / PODKARPACIE. Ruszył projekt skierowany do bezrobotnych, dzięki któremu kilkanaście osób otrzyma pieniądze na uruchomienie własnej działalności gospodarczej a kilkadziesiąt weźmie udział w szkoleniach zawodowych. Zgłoszenia można przesyłać do 31. maja.

Liderem projektu jest Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego, a głównym partnerem Powiat Sanocki.

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji i wzrost aktywności przedsiębiorczej 30 wybranych osób. Aby móc skorzystać ze wsparcia w tym dofinansowania na otworzenie własnej firmy lub szkolenia zawodowego, osoba starająca się o udział w projekcie musi mieć co najwyżej średnie wykształcenie, staż pracy 10 lat i więcej, utraciła pracę w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy – tłumaczy Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Ostatecznie do projektu wejdzie trzydzieści osób, które na etapie rekrutacji zdeklarowało chęć otworzenia własnej działalności gospodarczej lub uczestniczenia w szkoleniach zawodowych.

Dwadzieścia osób objętych zostanie w okresie od lipca do sierpnia szkoleniem, umożliwiającym uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Będą się uczyć zasad zakładania działalności gospodarczej, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, kodeksu spółek handlowych, oraz form prowadzenia działalności. Oprócz tego nauczą się przygotowywać dokumenty rejestrowe, zgłoszenia do ZUS i US, poznają podstawy finansów, marketingu, sprzedaży, reklamy, a także kodeksu pracy – wylicza Sabina Sułkowska koordynator projektu. Pozostali skorzystają ze szkoleń zawodowych a następnie podejmą pracę przez okres 1 roku w ramach zatrudnienia subsydiowanego.

Dodatkowo projekt zakłada poradnictwo zawodowe, psychologiczne oraz z zakresu przygotowania biznes planu i prowadzenia firmy. 16 osób założy firmy i otrzyma na ich utworzenie 40 tys zł, oraz wsparcie pomostowe.

Biuro projektu znajduje się w Sanoku przy ul. Sobieskiego 12. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 511 695 589 oraz pocztą e-mailową: jslota@sarr.com.pl oraz ssulkowska@sarr.com.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

14-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)