Afrykańskie upały na Podkarpaciu. Na termometrach jest już 26,7°C, i ciągle rośnie

SANOK / PODKARPACIE.  Zapowiada się dzisiaj najcieplejszy dzień tegorocznego lata. W stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Lesku rano zanotowano temperaturę 26,7 st. C w cieniu. To dopiero przedsmak tego, co nas dzisiaj czeka.

Wczoraj najwyższa temperatura zanotowana w w Lesku i Bieszczadach wynosiła 32 st. C.

Dzisiaj w miastach temperatura wzrośnie do 36 st. C. W Bieszczadach, na Połoninie Wetlińskiej, należy spodziewać się 28 st. C.. Już teraz jest tam ciepło – 21,3 st. C. Dla porównania: wczoraj w Tatrach było 21 st. C.

Jak zapowiadają meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, upał, który zawdzięczamy  napływowi powietrza zwrotnikowego, będzie doskwierał nam tylko dzisiaj. Jutro napłynie do Polski  chłodniejszy front atmosferyczny, za którym przyjdzie polarno-morskie powietrze. Będzie chłodnie, ale tylko do czwartku. Potem znowu będzie gorąco. Zgodnie z prognozą orientacyjną, w najbliższy weekend temperatura wzrośnie do 32 st. C.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."