Bezpieczeństwo zależy od nas samych

SANOK / PODKARPACIE. Policja zwraca się do kierowców o szczególną ostrożność z uwagi na wcześnie zapadający zmrok i bardzo zmienną pogodę. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Jesień to czas, gdy rano dłużej jest ciemno, a po południu dość szybko zapada zmrok. To również czas, gdy niespodziewanie zmienia się pogoda a poranki często witają nas niską, niekiedy ujemną, temperaturą. Wyczuwamy w otoczeniu spore ochłodzenie, bądź niespodziewanie zaczyna padać deszcz, a czasami nawet śnieg. Według policyjnych danych jesień to czas, gdy częściej niż w innych porach roku dochodzi do zdarzeń drogowych. Biorąc pod uwagę statystykę, najczęstszą przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy jadącymi pojazdami. 

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest tu dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Policja zachęca również do zmiany opon z letnich na zimowe.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."