Bezpiecznie – chce się żyć. O wypadkach drogowych, ich przyczynach i zapobieganiu

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj (2 b.m.) w Sanockim Domu Kultury odbyło się seminarium szkoleniowe pod nazwą „BEZPIECZNIE- CHCE SIĘ ŻYĆ”. To cykliczne wydarzenie wpisane w kalendarz działań prewencyjnych organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu jako prelegenci wzięli udział także sanoccy policjanci.

Głównym tematem przedsięwzięcia było propagowanie zasad bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego.


Wszyscy którzy gościli wczoraj w Sanockim Domu Kultury mieli okazje uczestniczyć w seminarium realizowanym w ramach ogólnopolskiego programu „BEZPIECZNIE- CHCE SIĘ ŻYĆ”. Inicjatorem działań jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnienia bezpiecznego poruszania się po drogach. Realizacja programu przyczynia się do rozpowszechnienia wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowaniu właściwych postaw wobec zagrożeń i sytuacji na jakie narażeni są uczestnicy ruchu drogowego.

W spotkaniu wzięli udział także mł. asp. Monika Hędrzak oraz mł. asp. Łukasz Sowiński – policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Funkcjonariusze omówili zgromadzonym stan bezpieczeństwa na drogach powiatu sanockiego. Zaprezentowali statystyki oraz główne przyczyny zdarzeń drogowych. Omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze ze szczególnym uwzględnieniem pieszych. Przedstawili także programy i akcje prewencyjne realizowane przez sanockich mundurowych. Przeprowadzony został również konkurs z zakresu wiedzy na temat obowiązujących przepisów drogowych.

Działania edukacyjne skierowane do licznie zgromadzonej publiczności w Sanockim Domu Kultury zakończyły się Recitalem akustycznym Szymona Wydry.

 

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."