REKLAMA
REKLAMA

Zbudujmy Polskę Cyfrową Równych Szans na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. 10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu. Latarnicy mogą to zmienić!

PCRS ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach i na rzecz włączenia dorosłych w cyfrowy świat działają lokalni animatorzy na rzecz edukacji cyfrowej pokolenia 50+ tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej.

Na stronie: https://latarnicy.pl/ czytamy:
Dlaczego Latarnicy? Przyjęliśmy, metaforę latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych. O Latarnikach można myśleć, jako o nowym zawodzie nowoczesnego animatora społecznego, z nowymi kompetencjami, ale dziedziczącego pozytywne elementy działań z przeszłości społecznej i historii lokalnej. Realizacja projektu PCRS przyczyni się do ogromnej i wyjątkowej zmiany w naszym społeczeństwie. Stoimy przed wielką szansą wprowadzenia w cyfrowy świat milionów Polaków. Wspólnie możemy podjąć działania które pobudzą rozwój społeczeństwa lokalnego i przyczynią się do zneutralizowania różnic międzypokoleniowych.

Apel do ludzi “pokolenia Internetu”:
Szczególnie ludzie młodsi, dla których Internet jest naturalnym środowiskiem, niekiedy niezbędnym do życia, biznesu czy rozrywki, mogą się włączyć w popularyzację tej idei i podjąć się roli „latarnika”. Tym bardziej, że Podkarpacie zdecydowanie odstaje w ilości podjętych inicjatyw na rzecz zmiany istniejącej sytuacji.
Do popularyzacji idei równouprawnienia cyfrowego bez względu na wiek, czynnie włączyła się także Elżbieta Łukacijewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego, która wraz ze Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie” organizuje Spotkanie „DO INTERNETU JEDEN KROK” czyli „Propozycja współpracy w upowszechnianiu umiejętności korzystania z Internetu i narzędzi cyfrowych przez pokolenie 50+”

W imieniu organizatorów zapraszamy do Sanoka w piątek 4 października 2013 roku, o godz. 15.00 do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przy ul. Mickiewicza 21
I ty możesz zostać LATARNIKIEM!

Więcej o projekcie tutaj: https://latarnicy.pl/
Więcej o spotkaniu w Sanoku tutaj: http://www.lukacijewska.pl/pl/component/content/article/556

 

materiały nadesłane

03-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook