2 LIPCA: Bezpłatne badania słuchu

28-06-2013

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza mieszkańców Sanoka i okolic na bezpłatne badania słuchu. Odbywać się one będą w Sanoku, w ramach akcji „Narodowy Test Słuchu”. Dane na temat słuchu Polaków są coraz bardziej niepokojące. Według CBOS szacuje się, że średnia populacji z zaburzeniami słuchu sięga 20%.

Wszechobecny hałas w miastach, ruch uliczny czy głośne słuchanie muzyki przez słuchawki powoduje powolne uszkodzenie słuchu u coraz młodszych osób. Narodowy Test Słuchu i przeprowadzone w jego trakcie bezpłatne badanie słuchu są największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. W ciągu dwóch ostatnich edycji NTS sprawdzono słuch blisko 30 tysiącom osób, odwiedzonych zostało 78 miast i miasteczek.

Dobry zmysł słuchu to klucz do zrozumienia otaczającego świata, gdy go tracimy odbieranie dźwięków otoczenia jest utrudnione. Kłopoty ze słuchem mogą być źródłem narastających problemów z komunikowaniem się. Dlatego należy kontrolować swój słuch. Na sanocki Rynek 2 lipca przyjedzie słuchobus, w którym od godz. 10.00 do 16.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, wykonywanych za pomocą audiometru. Ekipa tego specjalnego busa składa się z audiologów.

Dla oczekujących na badanie i zainteresowanych osób organizatorzy badań przygotowali akcję informacyjną „Lepiej słyszeć”, podczas której będzie można uzyskać potrzebne wiadomości na temat problemu niedosłuchu.

Co najważniejsze uczestnictwo w badaniach nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy:
Bezpłatne badanie słuchu
wtorek 2 lipca – sanocki Rynek – od 10:00 do 16:00Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.