REKLAMA

Koncert Rykardy Parasol w Klubie Pani K. ZAPROSZENIA ROZDANE

SANOK / PODKARPACIE. Rykarda Parasol to nie pseudonim ani nazwa zespołu, tak naprawdę nazywa się amerykańska wokalistka, córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu (jej imię pochodzi od imienia jej ojca – Ryszarda). Ta kobieta może zmienić Twoje życie.

W czasach, kiedy kobiety muszą śpiewać jak anioły a mężczyźni jak kobiety, taki głos, porównywany z Nico czy PJ Harvey musi przykuwać uwagę. Muzykę Pani Parasol skojarzymy zapewne z Nickiem Cave’em, Black Heart Procession czy nawet Johnnym Cashem, jej folkowy, ale mroczny songwriting (nazywany „folk-noir”) przyprawia o gęsią skórkę, śpiewa bowiem o rzeczach, o których inni wolą zapomnieć…

Rykarda pochodzi z San Francisco, studiowała śpiew operowy, jednak w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę „Here She Comes”.

Związki Rykardy z Polską pogłębiły się, odkąd Artystka nawiązała stałą współpracę z supergrupą „Heart and Soul”. Zespół, stworzony przez muzyków znanych formacji (L.Stadt, Agressiva 69, Made In Poland, Cool Kids of Death), zaprosił Rykardę do nagrania EP „Heart and Soul” (2011). Ich wspólne dzieło zbiera doskonałe recenzje, nic więc dziwnego, że zachęcony ciepłym przyjęciem zespół przygotowuje się do nagrania pełnowymiarowego albumu.

Koncert Rykardy Parasol w Klubie Pani K.
29 czerwca 2013 (sobota), godz. 20:00.
Cena biletu 27 zł.


Zdobądź podwójne zaproszenie do na koncert Rykardy Parasol!

Do zdobycia 2 podwójne zaproszenia na koncert Rykardy Parasol w klubie Pani K. w Sanoku.

Wyślij wiadomość e-mail na adres esanok@p24.pl z dopiskiem w tytule „RYKARDA PARASOL” zawierającą swoje dane – imię, nazwisko, numer telefonu.
10-ta oraz 20-sta osoba, która wyśle wiadomość WYGRYWA jedno podwójne zaproszenie na koncert!

Na e-maile czekamy do piątku (28.06.br.) do godziny 09.00. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie w godzinach 09.00 – 11.00.

Nie odebranie telefonu powoduje, że wygrywa kolejna osoba.

Udział jest równoznaczny ze zgodą na opublikowanie danych osobowych na stronie www.esanok.pl

Zaproszenia otrzymują:
pani Joanna Skowrońska
pan Tomasz Szwan


Na europejskich koncertach Rykardę Parasol wspiera zespół złożony z doskonałych muzyków:
Piotr Aleksandrowicz (gitarzysta), ur.1978. Magister Sztuki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (2004) oraz absolwent Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2004). Wielokrotny udział w konkursach muzycznych m.in.: wyróżnienie w konkursie „Nowa Tradycja” wraz z zespołem „Mizrah (2002), II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Guitar City” 2002. Współpracował z licznymi muzykami oraz zespołami, m.in.: Zakopower, Big Stars, Mieczysław Szcześniak, Grzegorz Bukała, Jamal, Mika Urbaniak, Mariusz Lubomski, Gaba Kulka, Julita & Paula. Brał udział w nagraniu kilku płyt m.in.: zespołu Mizrah, Jamal – „Rewolucje”, Grzegorz Bukała „Pocztówki z Macondo” (nominowanej do Fryderyka 2009), Gaba Kulka „Hat Rabbit” (nominowana do fryderyka 2010 – uzyskała status złotej płyty), Dvd: Gaba Kulka „Live Rabbit” (2010). Obecnie współpracuję na stałe z Lorą Szafran, Anią Świątczak, Rykardą Parasol, zespołem Ordalia oraz teatrem muzycznym Roma

Robert Rasz (perkusista). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2002r. wyróżniony indywidualnie na festiwalu Jazz Juniors, a w 2005 roku wraz z zespołem uhonorowany I nagrodą dla Najlepszego Zespołu Jazzowego na Festiwalu „Nadzieje Warszawy”.  Współpracuje i działał z wybitnymi artystami t.j. (Gabriela Kulka, Mela Koteluk, Aram Shelton, Mikołaj Trzaska, Rostislav Hus, Marian Friedl, Per-ake Holmlander,  Rykarda Parasol, Jim Baker, Lora Szafran). Brał udział w wielu festiwalach m.in. Nordischerklang w Graisfwald (Niemcy), Jazz in Brugge (Belgia), Migration Fesival (Tajwan), Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors (Polska). Wraz z Wacławem Zimplem i Wojtkiem Traczykiem tworzy zespół The Light. Nagrany przez nich album  zajął III miejsce na portalu diapazon.pl w kategorii najlepsza płyta roku 2008. W 2010r. wraz z zespołem Raalya otrzymał złotą płytę za album „Hat, rabbit”, nagrany z Gabą Kulką. W 2012 r. ukazały się trzy płyty z jego udziałem. Album „Spadochron” nagrany z Melą Koteluk, „Silence” z Agą Kiepuszewską oraz „Prenty” z Konradem Kuczem i Mateuszem Kwiatkowskim.

Marcin Partyka (pianista, kompozytor, aranżer). Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego. Aranżował i komponował m.in. dla Polskiej Orkiestry Radiowej, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Orkiestry Kameralnej Aukso, Filharmonii Świętokrzyskiej, Królewskiej Orkiestry Symfonicznej. Kompozytor muzyki teatralnej, kierownik muzyczny spektakli teatralnych, wielu festiwali i koncertów. Jako aranżer współpracuje z polskimi i zagranicznymi wokalistami, m.in.: Anną Serafińską, Magdą Kumorek, Barbarą Stępniak-Wilk, Anną Karamon, Joanną Piwowar, Joanną Lewandowską, Rykardą Parasol. Laureat głównych nagród Famy, kierownik muzyczny koncertów galowych i spektakli muzycznych festiwalu.

Kornel Jasiński (basista). Absolwent wydziału jazzu szkoły muzycznej przy Bednarskiej w Warszawie. Współpracował m.in. z : Gabą Kulką, Piotrem Bukartykiem, Jankiem Młynarskim, Haliną Frąckowiak, Rykardą Parasol, Kabaretem Moralnego Niepokoju, Melą Koteluk. Liczne nagrania teatralne, radiowe i telewizyjne.

Rykarda Parasol (USA) wraca z trzecim autorskim albumem, nagranym i wyprodukowanym w San Francisco. Płytę zapowiada singiel „The Cloak of Comedy”:

Rykarda pochodzi z San Francisco, studiowała śpiew operowy, jednak w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę „Here She Comes”.

Pierwszym pełnowymiarowym albumem był wydany w Europie “Our Hearts First Meet”  w 2008 r. (Glitterhouse). Wydany w 2009 r. w USA drugi album „For Blood And Wine” ugruntowuje jej pozycję jako czołowej przedstawicielki sceny „folk/ rock noir” i przywołuje porównania z artystami takiego pokroju jak Nick Cave, John Cash, Lou Reed, a od strony literackiej jej mroczne opowieści porównywane są do prozy Williama Faulknera i poezji Christiny Rosetti .

Nowy album „Against The Sun” (Chaos Management Group, dystrybucja EMI Music Poland) ukaże się w Polsce 15 kwietnia. Muzyczne tropy prowadzą tym razem w stronę amerykańskiej muzyki soul i francuskiego popu, literacko odwołuje się – podobnie jak na poprzednich albumach – do osobistych przeżyć Artystki. O pierwszym singlu z płyty Rykarda pisze:
„Poczucie humoru, jakie rozwijamy w sobie w dzieciństwie, pomaga nam unikać emocjonalnego zranienia i sytuacji, w których odczuwamy dyskomfort. Talent do obserwacji absurdów życia może się przejawiać zarówno w piosenkach, jak i w żarcikach opowiadanych na przyjęciu towarzyskim. W dorosłym życiu w dalszym ciągu posiłkuję się piosenką i poczuciem humoru, aby osłodzić sobie gorzkie, trudne do przełknięcia prawdy. Zazwyczaj sprawdza się to jako metoda radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Co do samej piosenki, powiem tyle, że mierzy się z ukrytymi wątpliwościami, jakie nachodzą nas przed podjęciem decyzji oraz z siłami rządzącymi pewnymi mechanizmami. W tym przypadku jednak spotyka nas więcej bólu niż śmiechu… O ile oczywiście weźmiecie ją na poważnie. Jeśli zechcecie potraktować ją jak żart, pamiętajcie, że to tylko piosenka”.

materiały nadesłane

28-06-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.