„Boguduchawinni” – sztuka o porządnych ludziach

SANOK. „Boguduchawinni” to tragikomedia współczesna podejmująca problem kłopotliwego dziedzictwa po tzw. „dawno minionej epoce”, którego, niestety, nie da się wyrugować ze szczęśliwej codzienności, albowiem sumienie nie zna systemów ekonomiczno-politycznych…

16 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w Sanockim Domu Kultury
Czas trwania: 110 min (1 przerwa)

cena biletu – 20 zł

sprzedaż biletów w godz.9.00-14.00, 16.00- 19.00

Są na świecie ludzie, którzy potrafią robić cuda. Niewątpliwie do nich należy cichy (obecny tylko duchem) bohater sztuki – prof. Brotzki. W jego ekskluzywnej klinice można skutecznie wyleczyć niemal wszystko: depresję, dysleksję, dysortografię, dyskalkulię, czy kaligynefobię (lęk przed pięknymi kobietami). Prof. Brotzki potrafi nawet z kalekiego weterana wojny w Afganistanie, który na skutek wybuchu granatu stracił narządy rozrodcze, uczynić szczęśliwego biologicznego ojca. „Wszystko jest w głowie. Psyche, nie soma” – to maksyma profesora, której zbawiennego działania możemy doświadczać na co dzień my – Polacy. Geniusz profesora jest wielki! Jednak nie wszechmocny. Wciąż niedającą rozwikłać się zagadką – nie tylko z medycznego punktu widzenia – pozostaje, skrywane na dnie archiwalnych szaf, sumienie. Potrafi obudzić się nagle, w najmniej spodziewanym momencie wywrócić do góry nogami nawet najmisterniej zaprojektowane dobre życie.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Autor: Adam Słowik
Reżyseria : Krzysztof Galos
Obsada: Anna Demczuk

Obsada Beata Zarembianka, Robert Chodur, Mateusz Mikoś,
gościnnie: Katarzyna Bieniek, Marek Urbański

 

SDK
ul. Mickiewicza 24
38-500 Sanok
tel-fax. 013 463 10 42
www.sdksanok.pl

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."