„Boguduchawinni” – sztuka o porządnych ludziach

08-04-2013

SANOK. „Boguduchawinni” to tragikomedia współczesna podejmująca problem kłopotliwego dziedzictwa po tzw. „dawno minionej epoce”, którego, niestety, nie da się wyrugować ze szczęśliwej codzienności, albowiem sumienie nie zna systemów ekonomiczno-politycznych…

16 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w Sanockim Domu Kultury
Czas trwania: 110 min (1 przerwa)

cena biletu – 20 zł

sprzedaż biletów w godz.9.00-14.00, 16.00- 19.00

Są na świecie ludzie, którzy potrafią robić cuda. Niewątpliwie do nich należy cichy (obecny tylko duchem) bohater sztuki – prof. Brotzki. W jego ekskluzywnej klinice można skutecznie wyleczyć niemal wszystko: depresję, dysleksję, dysortografię, dyskalkulię, czy kaligynefobię (lęk przed pięknymi kobietami). Prof. Brotzki potrafi nawet z kalekiego weterana wojny w Afganistanie, który na skutek wybuchu granatu stracił narządy rozrodcze, uczynić szczęśliwego biologicznego ojca. „Wszystko jest w głowie. Psyche, nie soma” – to maksyma profesora, której zbawiennego działania możemy doświadczać na co dzień my – Polacy. Geniusz profesora jest wielki! Jednak nie wszechmocny. Wciąż niedającą rozwikłać się zagadką – nie tylko z medycznego punktu widzenia – pozostaje, skrywane na dnie archiwalnych szaf, sumienie. Potrafi obudzić się nagle, w najmniej spodziewanym momencie wywrócić do góry nogami nawet najmisterniej zaprojektowane dobre życie.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Autor: Adam Słowik
Reżyseria : Krzysztof Galos
Obsada: Anna Demczuk

Obsada Beata Zarembianka, Robert Chodur, Mateusz Mikoś,
gościnnie: Katarzyna Bieniek, Marek Urbański

 

SDK
ul. Mickiewicza 24
38-500 Sanok
tel-fax. 013 463 10 42
www.sdksanok.pl

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.