Ciekawe zajęcia ekologiczne dla przedszkolaków w Bieszczadzkim Parku Narodowym

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ośrodek Naukowo – Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku  Narodowego po raz kolejny zaprosił przedszkolaków z Zagórza do uczestniczenia w programie edukacyjnym „Kolorowe rozmowy  z mieszkańcami naszej ziemi”.

Zajęcia odbyły się w dniach 19,20-03-2013r. W ramach programu dzieci zwiedziły wystawę przyrodniczą” Flora i fauna Bieszczadów”, gdzie mogły z bliska zobaczyć zwierzęta żyjące w naszym rejonie. Największe zainteresowanie wzbudziły niedźwiedzie, wataha wilków oraz dziki.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i gry edukacyjne, poprzez które  dzieci zgłębiały tajniki bieszczadzkiej przyrody.

Układanie puzzli – dzik

Poznawanie tropów zwierząt – niedźwiedzia, wilka, dzika.

Dużą atrakcją dla dzieci było poznawanie zwierząt poprzez dotyk – dzieci dotykając futerko odgadywały nazwę zwierzątka.

Swoje wrażenia dzieci przedstawiły w postaci prac plastycznych. Najchętniej malowały największe zwierzęta żyjące w Bieszczadach, niedźwiedzie, żubry, wilki. Prace plastyczne zostaną pokazane na wystawie w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach dolnych 27 kwietnia 2013r. Najciekawsze zostaną nagrodzone.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."