REKLAMA
REKLAMA

Zyskają nauczyciele i placówka

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową ze starostą sanockim Sebastianem Niżnikiem w kwestii reorganizacji Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Mówi się o zmianach w sanockim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Czy to będzie dla placówki zysk czy strata?

Zdecydowanie zysk. Chcemy aby placówka przeszła pod skrzydła marszałka. To daje zdecydowanie większe możliwości dla jej rozwoju. Poszerzy się oferta szkoleniowa, zwiększy się budżet. Krótko mówiąc zyskają nauczyciele i sama placówka.

Dotychczasowe funkcjonowanie CDN-u jest oceniane bardzo dobrze czy rzeczywiście konieczne są te zmiany?

Właśnie dlatego, że placówka działa dobrze, marszałek jest zainteresowany jej przejęciem. Samorząd województwa inwestuje w Podkarpackie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i chce aby się ono ciągle rozwijało i podnosiło poziom świadczonych usług. Sanocka placówka doskonale wpisuję się w tą strategię.

Czy przejście pod skrzydła marszałka nie oznacza, zaprzestania kształcenia nauczycieli w Sanoku?

Ależ skąd. Pojawia się mnóstwo nieprawdziwych informacji w tej sprawie. Jeżeli sanocki CDN przejdzie pod marszałka, to w zasadzie zmieni tylko nazwę i właściciela. Siedziba, w tym przypadku już oddziału Podkarpackiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie nadal się znajdować w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Stróżowskiej. Nawet dotychczasowy personel pozostanie, mogą się zmienić jedynie nazwy poszczególnych stanowisk.

Jaka jest gwarancja, że „pod marszałkiem” CDN-owi będzie lepiej?

Proszę mi wierzyć, że to naprawdę jest dobre rozwiązanie. Wystarczy spojrzeć na te placówki które są prowadzone przez samorząd wojewódzki. Szpital w Krośnie, czy Muzeum w Łańcucie nie narzekają na na brak pieniędzy i stagnację. Tam się ciągle inwestuje i poszerza ofertę. W jakiej sytuacji są szpitale powiatowe w naszym regionie wszyscy wiemy. Kolejny przykład to Muzeum Historyczne w Sanoku – co by było, gdyby samorząd wojewódzki nie wykazał się dobra wolą, jak to robi od lat i nie dofinansował nam tej placówki?

Dziękuję za rozmowę.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku / materiał nadesłany

03-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)