SZPITAL SANOK: Czy szpital straci 2 miliony złotych dofinansowania? Termomodernizacja zagrożona! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki szpital uzyska dofinansowanie na termomodernizację trzech obiektów, która pozwoli zaoszczędzić w skali roku ponad 200 tys. zł. Jednak inwestycja jest zagrożona, ponieważ placówka musi zabezpieczyć wkład własny sięgający blisko 1,5 mln zł. Jest to jedno z ważniejszych zadań, poza przeniesieniem starego szpitala, jakie stoją przed Starostwem Powiatowym i dyrekcją szpitala w najbliższych latach.

Sanocki szpital otrzyma dofinansowanie wynoszące 2 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na termomodernizację głównego budynku, oddziałów pulmonologii i zakaźnego oraz przychodni przy ulicy Lipińskiego. Jest to druga szanse na przestrzeni dwóch lat, kiedy placówka ma szansę na wykonanie tej niezbędnej inwestycji.

Oprócz termomodernizacji Starostwo Powiatowe stara się o dofinansowanie na przeniesienie neurologii ze starego szpitala. Wartość zadania szacowana jest na 5 milionów złotych.

Więcej informacji w materiale filmowym.

 


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."