Dostali się nielegalnie do Polski w naczepie tira

SANOK / PODKARPACIE. 15 listopada, funkcjonariusze SG z Sanoka wspólnie z Policją z Dukli, prowadzili czynności kontrolne w miejscowości Kobylany (powiat krośnieński). W trakcie działań zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy ukrywając się w naczepie polskiego tira.

Jak wyjaśnili, na parkingu w Turcji weszli do naczepy i ukryli się między kadziami z farbą. Celem ich podróży miały być Niemcy. Również, w trakcie postępowania wyjaśniającego, jako świadek został przesłuchany kierowca ciężarówki. Zeznał, że nic nie wiedział o turystach na gapę. Zatrzymani to dwaj obywatele Syrii, w wieku 19 i 21 lat oraz 11- letni obywatel Iranu.

Aktualnie, Sąd Rejonowy w Krośnie wydał postanowienie o umieszczeniu pełnoletnich Sudańczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, a 11- latka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Przemyślu. Cała trójka będzie oczekiwać na wydalenie z Polski.

źródło: SG

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."