Duet gitarowy na najwyższym stopniu podium!

SANOK / PODKARPACIE. Duet gitarowy w składzie Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec wywalczył I nagrodę w VI Festiwalu Muzyki Dawnej, który odbył się w dniach 22-23 maja w Leżajsku. W przesłuchaniach konkursowych solistów i zespołów udział wzięło ponad 200 uczestników festiwalu.

Duet gitarowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sanoku, przygotowany przez Iwonę Bodziak wystąpił w kategorii zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia i został oceniony najwyżej przez jury, pracujące pod kierunkiem wybitnego polskiego skrzypka i pedagoga Antoniego Cofalika z Krakowa.

Zarówno przesłuchania konkursowe jak i koncert laureatów odbył się w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Sala kameralna muzeum okazała się wymarzonym akustycznie miejscem dla zespołu, który w pełni mógł zaprezentować swój kunszt wykonawczy oraz dzielić się ze słuchaczami szlachetnym brzmieniem gitar.

PSM Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."