Funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku

SANOK / PODKARPACIE. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy chciał wejść do lokalu gastronomicznego w Sanoku. Nie zdążył jednak osiągnąć zamiaru, gdyż na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Miejskiej i ujęli sprawcę. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie włamanie do sklepu

przy ul. Kiczury w Sanoku.

W poniedziałek kilkanaście minut po godz. 22. funkcjonariusze sanockiej Straży Miejskiej poinformowali Policję o ujęciu mężczyzny, który usiłował się włamać do lokalu gastronomicznego w Sanoku przy ul. Rynek. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawca, 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był w trakcie pokonywania zabezpieczeń technicznych, gdy nadjechali strażnicy. Funkcjonariusze Policji przejęli włamywacza i zbadali stan trzeźwości mężczyzny.  Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. 21-latek został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Mężczyzna wczoraj został przesłuchany, przedstawiono mu dwa zarzuty. Oprócz usiłowania kradzieży z włamaniem funkcjonariusze udowodnili mu dokonanie pod koniec stycznia br. włamania do sklepu przy ul. Kiczury w Sanoku, gdzie właściciel straty oszacował na kwotę 930 zł.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."