GRANICA 2013 – wspólne działania Policji i Straży Granicznej

05-02-2013

BIESZCZADY. Wspólne działania Policji i Straży Granicznej pod nazwą „Granica-2013″, tym razem na celu miały eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. Uwadze funkcjonariuszy nie umknęły też inne nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj na drogach powiatu bieszczadzkiego przeprowadzono wspólne działania Policji i Straży Granicznej o nazwie „Granica-2013”.  Wspólne patrole można było zobaczyć głównie na drogach prowadzących do przejścia granicznego w Krościenku. Zadania funkcjonariuszy były ukierunkowane na ujawnianie pojazdów niesprawnych technicznie wjeżdżających na teren naszego kraju. Funkcjonariusze zwracali uwagę na przewożone ładunki, sposób ich rozmieszczenia, zamocowania i oznaczenia, a także czy kierowcy nie przewożą wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrolujący sprawdzali trzeźwość kierujących oraz dokumenty związane z kierowaniem pojazdami.

Funkcjonariusze skontrolowali 18 pojazdów. Jednemu kierowcy samochodu nie pozwolono na kontynuowanie podróży, ze względu na zły stan techniczny jego pojazdu. Podczas trwania akcji nałożono 2 mandaty karne i sporządzono jeden wniosek do sądu za uchybienia w zakresie nieprawidłowego wyposażenia i oznakowania samochodów.
źródło: KPP Ustrzyki Dolne
PORCELANOWY ZAKĄTEK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.