REKLAMA
REKLAMA

ZAGORZ24.PL: W Zagórzu nie wybrano przewodniczącego Komisji Rewizyjnej (FILM)

ZAGORZ24.PL: W Zagórzu nie wybrano przewodniczącego Komisji Rewizyjnej (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dwóch kandydatów, dwa tajne głosowania, dwukrotnie oddany nieważny głos – tak w skrócie można opisać wybory na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta i Gminy w Zagórzu.

Znana ze zdyscyplinowania Rada Miasta i Gminy w Zagórzu zanotowała pat. Chodzi o wybór przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, która to funkcja po śmierci radnego Stanisława Cysarza była nieobsadzona. Wyboru miano dokonać na poniedziałkowej sesji.

Zgłoszono dwie kandydatury: Ewy Rodkiewicz i Edwarda Wojnara. Na wniosek radnego Krzysztofa Bryndzy głosowanie miało tajny przebieg.

W pierwszym głosowaniu  oddano 15 głosów, w tym jeden nieważny.  Ewa Rodkiewicz uzyskała 7 głosów „ za”. Tyle samo Edward Wojnar. Ze względu na wymaganą bezwzględną większość głosów, czyli 8,  głosowanie powtórzono.

Drugie głosowanie zakończyło się jednak takim samym wynikiem, co każe przypuszczać, że nie był to wypadek „przy pracy”. Jeden głos nieważny spowodował, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów.

Jan Różycki, przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Zagórzu, zdecydował się w tej sytuacji zdjąć ten punkt z porządku obrad sesji. Teraz zagórscy radni podczas komisji będą próbowali wypracować konsensus. Czy to się uda? Zobaczymy podczas następnego głosowania.

 

Źródło: www.Zagórz24.pl

05-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)